Menu

poprawnaarabska

blog o prawie dla nie-prawników

Bogna, Banda i Szlachetna Paczka

poprawnaarabska.pl

 

Moja przyjaciółka Bogna została w tym roku moim Zwykłym Bohaterem. Dzięki niej wzięliśmy udział w świetnym wydarzeniu, czyli akcji Szlachetna Paczka. Bogna skrzyknęła kilkadziesiąt osób i wspólnie pomogliśmy Mamie Agnieszce i Córce Zuzannie. Bogna wraz z Bandą zrobiła kawał dobrej roboty!

 Szlachetna Paczka, czyli co?

Założenie projektu jest proste: należy wybrać Rodzinę, której chce się pomóc i wspólnie z przyjaciółmi, bliższymi lub dalszymi znajomymi lub zupełnie obcymi osobami (w naszym przypadku m.in. z trzema Panami Taksówkarzami) zorganizować Rodzinie świąteczne prezenty. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat i np. przyłączyć się w przyszłym roku, wszelkie informacje znajdziecie na stronie Szlachetnej Paczki.

Krok I. START

Na początku był mailing i prośby o wsparcie. Później zaczęły spływać rzeczy i pieniądze. Lista potrzeb była długa: kanapa, kołdry i poduszki, pościel, ręczniki, ciepłe kurtki, ubrania dla Zuzi, ubrania dla Mamy, przybory szkolne i plecak, buty, produkty spożywcze, środki czystości. Dzięki współpracy Całej Bandy udało się zorganizować prawie wszystko. Najważniejsze, że kupiliśmy kanapę i Dziewczyny mają na czym spać (dotychczas spały na materacu) oraz kołdry, pościel, ręczniki, wszystkie potrzebne ubrania i przybory szkolne. Udało się też zgromadzić dwa duże pudła jedzenia i środków czystości.

 Zdjęcie zrobione podczas zakupów. Bogna biegała po sklepach, ja odpowiadałam za transport. Stylizacja na Święte Mikołajki.

 

 

 

Krok II. PAKOWANIE

Bardzo ważny element akcji. Wszystkie zakupione rzeczy należy zapakować jak prezenty, w świąteczne papiery, pudełka czy torby. Podczas pakowania przydało nam się doświadczenie zdobyte na  ZPT w podstawówce - przypomniałyśmy sobie jak się operuje nożyczkami i taśmą klejącą. Na zdjęciu część prezentów, reszta już w samochodzie.

 

 

 

 

 

Krok III. 

DOWIEZIENIE PREZENTÓW DO MAGAZYNU

Prezenty zawiozłyśmy do magazynu Szlachetnej Paczki w Starych Babicach. Tam zajęli się nimi wolontariusze, którzy przekazali je Naszej Rodzinie.

 Na zdjęciu Prezenty i My :-) Efekt współpracy i zaangażowania Bandy. Całkiem sporo tego wyszło. Na zdjęciu brakuje kanapy, która pojechała osobnym transportem.

 

 

 

 

 

Krok IV.  MAGAZYNOWANIE I WRĘCZANIE PREZENTÓW

Wszystkie prezenty, za które odpowiadali wolontariusze ze Starych Babic, trafiły na salę gimnastyczną w szkole. Stamtąd były sukcesywnie odbierane przez wolontariuszy i dostarczane do Rodzin. Wolontariusze wręczają prezenty Rodzinom i uczestniczą w ich rozpakowywaniu. Opowiadali nam, że towarzyszy temu wiele wzruszeń.

 

 

 

Na zdjęciach prezenty na sali gimnastycznej w szkole w Starych Babicach. Zostało już ich niewiele, ponieważ zdjęcie robiłam wieczorem, kiedy większość prezentów pojechała już do rodzin.

 

Prezenty od Bogny i Bandy też już trafiły do Naszej Rodziny. Mam nadzieję, że się spodobały i dzięki nim Święta będą udane!

 
PODZIĘKOWANIA

Dziękuję wszystkim, którzy wsparli Szlachetną Paczkę finansowo, rzeczowo, poprzez pilnowanie dzieci, noszenie i wożenie prezentów. Przede wszystkim, lecz nie tylko: Hersztowi Bandy - Bognie, Maćkowi, Ani, Asi, Kubie, Beacie, Mateuszowi, Karolinie, Agnieszce, Alicji, Sewerynowi, Darkowi, Fundacji Polski Przedsiębiorczej oraz Trzem Panom Taksówkarzom. 

Następna Paczka już w przyszłym roku!

 

© poprawnaarabska
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci